مواردی در ارتباط با چسب 123 | روش مصرف و روش پاک کردن

نامگذاری این نوع چسب به خاطر این بوده که تنها در عرض ۳ ثانیه خودش را می گیرد و دو قطعه را سریع به هم می چسباند هر چند برخی بر این باورند که نام چسب 123 از این رو انتخاب شده که برای چسباندن هر چیزی با این نوع چسب شما نیاز به گذراندن سه مرحله دارید
مرحله اول: مالیدن چسب به یک سطح
مرحله دوم اسپری کردن روی سطح دیگر
مرحله سوم چسباندن دو سطح به یکدیگر
چسب 123 تقریبا همان عملکرد چسب های قطره ای را دارند اما حجم شان کمی بیشتر است. چسب 123 به صورت دوتکه عرضه می شوند که تکه اول چسب و تکه دوم اسپری خشک کننده خواهد بود. بهترین روش استفــــاده چسب 123 این است که یک سطح را کاملا به چسب آغشته کنید و سطح دیگر را اسپری خشک کننده بزنید و سپس بلافاصله دوتکه را به هم بچسبانید. اسپری کمک می کند که چسب در عرض ۳ ثانیه خودش را بگیرد. در حال حاضر انواع چسب 123 دیبا ، موتا و ولفیکس در سه سایز 100 و 200 و 400 میلی گرم از بهترین محصولات موجود در بازار ایران میباشند. این چسبها از تولیدات شرکت نامی پخش بوده که یکی از بزرگترین وارد کنندگان و تولید کنندگان انواع چسبهای صنعتی در ایران است.
آموزش پاک کردن چسب 123

اگر بخواهید چسب قطر ای که خواسته یا ناخواسته روی جایی یا روی چیزی ریخته باشد را پاک کنید و روش پاک کردن آن را بلد نباشید. میتوانید به مانند روشهای زیر عمل کنید.
در واقع برای چسب 123 حلالی وجود ندارد اما با یک سری ترفندها می توان این چسب را از سطوح مختلف پاک کرد.
گفتنی است روشهایی که در این مطلب به عنوان حلال چسب 123 به شما معرفی می شود در بازار با نامهای حلال چسب قطره ای و یا ضد چسب 123 وجود دارند؛  اما ما این روشها را طوری به شما آموزش می دهیم که عملکرد حلال های بسته بندی شده را دارند ولی در منزل و با کمترین هزینه ممکن صورت می گیرند.

پاک کردن چسب 123 با استفاده از استون

توصیه می کنیم از استون صنعتی و خالص استفاده کنید.جسمی که آغشته به چسب 123 است و می خواهید آن را پاک کنید را درون محلول استون گذاشته و اجازه دهید تا اثر کند. فقط توجه داشته باشید چون استون فرار است، لازم است در یک ظرفی که امکان بسته شدن دارد این کار را انجام دهید.

پاک کردن چسب 123 با استفاده از سرکه

یک پارچه را به سرکه آغشته کنید و به محل بمالید، اینقدر این کار را انجام دهید تا چسب از بین رود.

پاک کردن چسب 123 با استفاده از شعله مستقیم

می توان این روش را برای از بین بردن اثر چسب بر روی قطعات فلزی و سنگی استفاده کرد.